צפה בהכלרץ ברשת

ספוטניק מקבל הכרה חלקית בישראל – מערכת הבריאות זועמת

לאחר הביקור של בנט ברוסיה - בנט נתן מחווה לפוטין והכריע שישראל מכירה באופן חלקי בחיסון הרוסי "ספוטניק"

לאחר פגישה ארוכה עם פוטין – זעם בקרב בכירי מערכת החינוך

מסתמן שפוטין נותן חשיבות רבה ליחסים שלו עם ישראל. פוטין לקח את בנט לפגישה ארוכה ולמחרת לקח אותו לביתו שזה לבד מראה על החשיבות הגדולה שהוא נותן לישראל. פוטין לא מרבה לקחת מנהיגים אחרים לביתו בסוצ'י, בין היחידים שהיו אצלו הם בוש ומרקל, אך גם זה לא היה בתקופת הקורונה כאשר מעטים הפעמים שפוטין פוגש אחרים באופן פרונטלי. ככל הנראה הדוב הרוסי לא שוכח שבין היחידים שהיו בחגיגות הנצחון על הנאצים כאשר כל העולם החרים אותו היה בנימין נתניהו. 

כעת לאחר השיחה הארוכה עם פוטין, נפתלי בנט החליט להכיר חלקית בחיסון הרוסי "ספוטניק" וערר זעם וביקורות רבות מבכירי מערכת הבריאות. מה גרם לזעם? ארגון הבריאות העלמי טרם הכריע אם החיסון הרוסי באמת עובד ולכן לא שמחים בלשון המעטה מהחלטתו של בנט. נראה שלבנט חושב על דברים אחרים לגמרי והחלטתו מגיעה בגלל סיבה חשובה. החלטה מגיעה כחלק מגיבוש מתווה התיירות במסגרתו יוכלו להיכנס תיירים מחוסנים בחיסון הרוסי "ספוטניק" לישראל. המתווה יכנס לתוקף החל מ-1 בנובמבר במסגרתו יוכלו להיכנס אותם המחוסנים ויעברו בדיקה סורולוגית עם נחיתתם ארצה. אם יצאו תוצאות חיוביות יוכלו אותם התיירים לצאת מהבידוד במידי. 

פרופסורית גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות העבירה ביקורת על המתווה ואמרה "ממתי בדיקה סרולוגית היא סממן לכך שבן אדם מחוסן?", "ארגון הבריאות העולמי לא אישר את הספוטוניק ואף אחד לא יודע מה קורה שם. אני חושבת שצריך לדון על כך לעומק ולבדוק מה באמת עומד מאחורי החיסון הזה". 

אהבתם את המאמר ? קראו גם את – 

ויזה לארצות הברית- ישראל נכנסה לרשימת המועמדות לפטור

10 עובדות מרתקות שאולי לא ידעתם על החלל החיצון

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button