פרסום עסקיםצפה בהכל

הכנה לפסיכומטרי – כל מה שאתם צריכים לדעת

שלב חשוב לפני הכנה לפסיכומטרי הוא למצוא את המקום הטוב ביותר בשבילכם ללמוד בשלווה. רוב האנשים לא מוצאים את מקומם בבית מה שיוצר בעיות רבות

לפני שמגיעים לאחת מהבחינות החשובות ביותר אשר יפתחו לכם את המסלול של החיים אליו אתם רוצים להגיעה. מגיעות שאלות רבות כגון – באיזה שלב כדאי להתחיל לפתור סימולציות? באיזה שעות כדאי ללמוד? לשלב לימודים לבחינה ועבודה? או לקחת חופש?  כאן תוכלו ללמוד כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא ההכנה לפסיכומטרי ולמבחן הגדול.

הכנה לפסיכומטרי – תכירו את עצמכם לעומק

 קודם כל תצטרכו להבין באיזה חלק מהשאלות אתם יותר טובים ולשחק על חוזקתכים. האם זה שאלות מיליות, כמותיות או אולי אנגלית? מצאתם את הפרק שאתם יותר טובים בו? מעולה, תזכרו את הפרטמר הזה ותבדקו כמה זמן לוקח לכם לפתור שאלות בכל חלק וחלק. תעברו על כל חלק בו אתם מתקשים ותנסו להבין מאיפה הקושי מגיעה – שיטת הפתרון מקשה עליכם? אולי קושי בהבנת ההוראות? אולי אתם לא משתמשים בטיוטה ובכך מקשים על עצמכם סתם ? אולי בכלל קשה לכם לעבוד מול שעון רץ? 

תעשו תיאום ציפיות עם עצמכם. תחשבו איזה ציון הינכם חייבים לקבל על מנת להתקבל ללימודים שלכם? על תנסו לעבור את מה שאתם צריכים תתרכזו בלהגיע ליעד הרצוי ! תחפשו ותתעמקו במה שעוזר לכם להשתפר אם זה לרשום טיפים ואו לצייר את הבעיות. לאחר שהבנתם את החוזקות והחולשות שלכם תוכלו למצות את עצמכם ב-100% מהיכולות שלכם ולהגיעה למבחן עם ביטחון עצמי מוגבר ומוכנים לכל בעיה שתוצב בפניכם.

תרגול סימולציות

על מנת להגיעה הכי מוכנים שאפשר מומלץ לעבור כ-15 סימולציות. להתחיל להקל לקשה. את הסימולציות ניתן למצוא באוגדן הבחינות של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. 

הקדשת זמן ללמידה

פסיכומטרי הוא אתגר קשה לרוב האנשים אשר מחליטים לקחת אותו על עצמם, דורש הרבה רצון ויכולת. אך זהו לא אתגר שהוא אותו דבר לכל אחד ולכן אין תשובה חד משמעית על כמה זמן למידה אתם תצטרכו להגדיש לבחינה. הכל תלוי ביכולות האישיות שלכם והמטרות אותם הצבתם אתם לעצמכם. אם זוהי הפעם הראשונה שאתם ניגשים לבחינת פסיכומטרי מומלץ על תקופת לימוד של בין חודשיים לחמישה חודשים, ולמידה יום יומית בת ארבע עד שמונה שעות.

רוצים להגיע כמה שיותר מוכנים לבחינת הפסיכומטרי? במכון נועם יתנו לכם את את המענה הטוב ביותר שתוכלו למצוא ובמיוחד אם אתם יוצאי צבא תוכלו להשתמש בפיקדו הצבאי בתור תשלום – לפרטים נוספים היכנסו והירשמו לאתר של המכון – לכניסה לאתר מכון נועם – מכון ההכנה המנוסה והמוביל בארץ 

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button