צפה בהכלרץ ברשת

לקראת ערב ועידת האקלים בגלזגו – אלפי מפגינים בכיכר רבין

בכיכר התאספו אלפי אנשים אשר רבים מהם הם בני נוער, מטרתם ללחוץ על הממשלחה להכריז על מצב חרום אקלימי לאומי ונראה שמצליח להם ובגדול.

וועידת האקלים בפתח – ולא רק האקלים מתחמם אבל גם האווירה

עוד כמה ימים תפתח וועדין האקלים חשובה בגלזגו וארגונים רבים החליטו להרים את הכפפה. בין הארגונים הבולטים הנמצאים במצעד הם, המרד בהכחדה, מגמה ירוקה, נוער למען האקלים, אנימלס (Animals), טבע ודין,  הורים למען האקלים, ויגן פרנדלי(Vegan friendly), תאים ירוקים במכללות ואוניברסיטאות, אגודת הסטודנטים, שומרי הבית, גרינפיס(Greenpeace), והחברה להגנת הטבע. 

המפגינים בכיכר רבין דורשים להכריז על מצב חירום אקלימי ונושאים שלטים שנכתב עליהם סלוגנים כמו למשל: "משבר האקלים כבר כאן" , "כדור הארץ נמס – ואתם מחכים לנס?" , "הגיעה הזמן להתעורר – כדור הארץ מתפורר" , תפסיקו לנמנם הים הולך ומתחמם", "38 מעלות זה לג'קוזי, לא לאקלים" ו-"אם פקקים זה סבל – נלך ברגל"

למצעד הגיעה השרה להגנת הסביבה זנדברג, ההגעה עוררה הרבה תשואה בקרב המפגינים. היא הזכירה לכולם שישראל מחוייבת לאפס פליטות גזי חממה עד 2050 כפי שפורסם ב"ידיעות האחרונות" והמהלך הזה לבד לא יספיק. זנדברג אף התייחסה להודעתו של ראש הממשלה נפתלי בנט: זה קרה כי ממשלת ישראל הקשיבה לכם, היא אמרה שיש לה מחויבות לאזרחים. זה לא מספיק, זאת רק ההתחלה. בשביל שנעמוד באפס פליטות אנחנו צריכים לעמוד בזה. לחוקק חוק אקלים, לשמור על המערכות הביולוגיות. ההחלטה קרתה בגללכם. אני מחויבת שזאת רק תחילת הדרך. שאותן 0 פליטות יהיו בחוק. אנחנו נעשה הכול כדי לעמוד במחויבויות שלכם".

להפגנה הגיעו גם דביר עוקב ואורי צמח מאיגוד הכדורסל על מנת להעביר את המסר שלהם :"צריך להפסיק עם זיהום האוויר, להתחשב בכולם, להשתמש בתחבורה ציבורית. הממשלה מתאמצת, אבל לא מספיק. צריך להשקיע יותר בנסיעות בכלי רכב פחות מזהמים ולשכנע אנשים לנסוע בתחבורה ציבורית, בפחות כסף. אנחנו מקווים שייצא משהו מפסגת האקלים, ושיהיה יותר טוב בהמשך". מארגני ההפגנה בכיכר-רבין פנו בהודעה משותפת לממשלה: "אנו, אזרחי ואזרחיות ישראל והעולם, צעירים ומבוגרים, מכל קצוות ישראל והקשת הפוליטית – מתאחדים לקריאה משותפת לממשלת ישראל להצטרף למדינות רבות ברחבי העולם: לקחת אחריות ולהכריז על מצב חירום אקלימי בישראל!". כל העולם מתחיל להתעורר ונראה שישראל גם בדרך להתעוררות. בהצלחה לכולנו.

אהבתם את המאמר? קראו גם את –

טסלה בזינוק מטורף- הרכב הנמכר באירופה והמניות עולות

מתכון לפיצה מנצחת בפחות מ-20 דקות הכנה, קל וטעים

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button