צפה בהכלרץ ברשת

ויזה לארצות הברית- ישראל נכנסה לרשימת המועמדות לפטור

אחרי שנים בהם היה צורך באישור ויזה שכלל זמן המתנה, תשלום ודחיות רבות, יכול להיות שהגיע היום המיוחל ותושבי ישראל יקבלו פטור מויזה לארצות הברית

אחרי שנים ארוכות בהם היה צורך לקבל אישור ויזה מיוחד כדי להיכנס לארצות הברית, יכול להיות שהגיע היום לו ציפינו ותושבי מדינת ישראל יקבלו סופסוף פטור מויזה לארצות הברית.

השר לביטחון המולדת בארה"ב, אלחנדרו מיורקאס, הצהיר כי ישנן 4 מדינות שכרגע מועמדות לקבלת פטור מויזה מארצות הברית, והן: מדינת ישראל, קפריסין, בולגריה ורומניה. במידה ונקבל את הפטור המיוחל יוכלו אזרחי המדינה להיכנס לארה"ב ולשהות שם למשך כל כ90 ימים.

עד היום היה צורך בהפקת ויזה כדי להיכנס לשטחה של ארה"ב, כדי להגיש בקשה היה צורך בתשלום של כ150 דולר, המתנה ארוכה לאישור שבמקרים רבים לא הגיע והבקשות נדחו. במידה והנושא יאושר, למעט אזרחים חריגים, ישראלים יורשו להיכנס לשטח המדינה ללא צורך באישור.

במהלך תקופת הקורונה נוצר תור ארוך במיוחד לבקשת ויזה לארה"ב והביקוש רק עולה ועולה, ההמתנה הפכה כה ארוכה עד למצב שאנשים המתינו חודשים ארוכים לזימון רק בשביל לגלות שהבקשה שלהם נדחתה. אם קבלת הפטור לא יהיה צורך בהמתנה וחוץ ממקרים חריגים יוכלו כלל תושבי המדינה לטוס גם אם בקשתם נדחתה בעבר.

נכון להיום, ישנן כארבע חברות תעופה דרכן אפשר לטוס בצורה ישירה לארה"ב: יונייטד, אל על, דלתא ואמריקן איירליינס. דרכים נוספות להגיע היו לטוס דרך טורקיה עם חברת טורקיש איירליינס או לטוס דרך קנדה בעזרת חברת אייר קנדה. נכון לעכשיו בהתחשב במצב המגפה רק אנשים בעלי תו ירוק וילדים יהיו רשאים להיכנס לשטחי ארה"ב. אפשרות נוספת לטוס היא דרך אירופה נוכח העבודה כי גם האירופאיים יהיו זכאים לכניסה חופשית.

נכון שזה מוקדם מידי להיות אופטימיים ולהתחיל לארוז, כזכור זאת לא הפעם הראשונה שהנושא עולה אך תודות לעבודתו בשנים האחרונות של שגריר ישראל בארה"ב, גלעד ארדן, הנושא נראה קרוב מתמיד. במידה והנושא יאושר יש צפי גדול מאוד של גל תיירות מאוד רחב מצד הישראלים שכן ארה"ב הייתה בין היעדים היותר פופולריים בתקופה של טרום הקורונה, גם עכשיו מדובר באחד היעדים היותר מבוקשים ופטור זה בלי ספר יאפשר גישה הרבה יותר נוחה לכלל תושבי המדינה שמבקשים לטוס לחופשה. 

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button