צפה בהכלרץ ברשת

מוכנים? פטור וויזה לארה"ב לאזחרים ישראלים קרובה מתמיד

רשמית- ישראל תיכנס לאחת מ-4 מדינות העשויות להיכנס לתוכנית הפטור מוויזה של ארה"ב, כשהתכנית תצא לפועל תורשו להיכנס לעד 90 יום לארה"ב בלי בויזה

השר לבטחון המולדת מיורקס הודעה רשמית שישראל נכנסה לרשימה של המדינות המועמדות לפטור מויזה

נכון להיום בארה"ב יש 40 מדינות שלאזרחיהן יש את האפשרות להיכנס לארה"ב ללא הצורך בויזה בשהייה עד 90 יום. אתמול השר לבטחון המולדת מיורקס הודיעה רשמית שישראל נכנסה לרשימה של ארבעה מדינות המועמדות לקבל פטור מויזה, ארבעת המועמדות הן – ישראל, קפריסין, בולגריה ורומניה. על פי מיורקאס ציין כי יש לתהליך הרבה תועלת בטחונית וכלכלית ואנחנו מאוד ממוקדים בקידום המהלך.

שרת הפנים איילת שקד צפויה לטוס לארה"ב באמצע חודש הבא. השרה תיפגש עם השר לביטחון המולדת על מנת לתרום לקידום צירוף ישראל לתוכנית הפטור מויזה. נכון לעכשיו אין זמנים מגובש להכרזה הרשמית. מועמדים אשר מצטרפים לתוכנית חייבים לעמוד בשורת דרישות בנושאים של המלחמה בטרור,אכיפת הגירה ואכיפת החוק. הדרישות יחייבו סירוב מתן ויזה נמוך מ-3%, ולעבוד בצמוד לארה"ב לאכיפת חוק והמלחמה בטרור. 

ההחלטות מגיעות לאחר שורה של אירועים שזירזו את התהליך, בסוף אוגוסט נפגש ראש הממשלה נפתלי בנט עם אנתוני בלינקן מזכיר המדינה המאריקאי וביחד סיכמו לקדם הפטור וויזה לישראלים. כבר מתקופה זו אפשר היה להעריך שהאחוזים לקבלת הפטור גדלים בצורה משמעותית. כאשר נושא זה מגיעה לרמות הגבוהות של הממשל האמריקאי הדרך מתקצרת פלאים. כזכור בממשל טראמפ כאשר רצה לצרף את פולין לרשימה. התהליך לקח 30 יום עד לצירוך המלא של פולין לרשימה. 

במה התהליך ישפיעה על ישראל?

אם וכאשר ישראל תקבל את האישור הסופי על מתן פטור לוויזה לאזרחיה. בישראל יצטרכו להפסיק להפלות פלסטינים אזרחי ארה"ב, עד כה ברוב המקרים הם סורבו כניסה לישראל עוד טרם המריאו מארה"ב. אלו שאכן הגיעו לשדה התעופה עברו לחקירות ותשאולים. מצד השב"כ נאמר לשגריר ארדן לאחר פנייתו אליהם – כי בעת הצורך ואם התוכנית תאושר השב"כ ימצא את הפתרון שלהם לבעיה שתשביעה את רצונם של כולם. 

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button