צפה בהכלרץ ברשת

אביר קארה מימינה דיבר נגד הנגשת בתי העסק ופתח בסערה

סערה במפלגת ימינה לאחר דבריו של אביר קארה כנגד חובת ההנגשה: "זה קרוב לקומוניזם". חברת הכנסת שירלי פניטו לא שתקה והגיבה כנגד ההתבטאות הפומבית

הסערה סביב חובת ההנגשה לעסקים – חברי הכנסת אביר קארה ושירלי פינטו פתחו חזית בנושא וזומנו לבירור במשרד ראש הממשלה, נפטלי בנט.

חברת הכנסת שירלי פינטו, חברת הכנסת החירשת הראשונה בישראל, ביקרה חריפות את ההתבטאות של חבר מפלגתה- סגן השר אביר קארה. זאת אחרי שדיבר כנגד חובת ההנגשה של בתי עסק לקהילת הנכים. בעקבות הביקורת שספג בטוויטר התגלגלו העניינים עד לרגע יציאתו בכעס מקבוצת הוואטסאפ של מפלגת ימינה בהודעה: "מפלגה של מטומטמים".
בדיון המדובר, אביר קארה הסביר כי למרות שאמו נכה והוא מגיע ממקום של הבנה הוא עדיין מתנגד למהלך, וכך הסביר את עמדתו: "גדלתי בבית של נכים, אני חי את הרעיון הזה יום יום. אבל כבעל עסק, אם אתה לא מנגיש אתה מפסיד לקוחות וזה עניין שלך, אבל אם אתה מקבל קנס זה הבית שלך ואתה הולך לסגור את העסק. הדבר הזה לוקח אותנו במקום למקום חיובי למקום שלילי".
עוד הוסיף בנושא ואמר: "צריך להוריד את חובת ההנגשה מהמגזר הפרטי באופן גורף. זה קרוב לקומוניזם. במקום לעשות את זה ממקום טוב אתם כופים עיצומים כספיים של עשרות אלפי שקלים על בעלי העסקים. זה אבסורד".
פינטו מצידה, הגיבה על הדברים בציוץ בטוויטר בו פנתה לקארה בצורה ישירה: "אביר, איך אתה מסוגל להישיר מבט אליי ול-1.8 מיליון אנשים עם מוגבלויות ולטעון שחובת ההנגשה היא קומוניזם? פגיעה ב-1.8 מיליון אנשים עם מוגבלות היא בריונות. צרכי העסקים הפרטיים (הלגיטימיים) לא סותרים את הנחיצות להנגשה עבור אנשים עם מוגבלות. האמירה שלך טובלת בפופוליזם זול".

תגובת ראש הממשלה, נפטלי בנט לנושא 

בעקבות האירועים זומנו חברי הכנסת לבירור במשרדו של ראש הממשלה נפטלי בנט, ראש הממשלה הגיב בנושא ואמר: "אני חושב שזה בריא שיש לנו סיעה של אנשים שבוערים בהם העקרונות שלהם ושהם נלחמים עליהם, אביר נלחם להקל על כל עסק, שירלי נלחמת על כל אדם עם מוגבלות שלא יכול לחיות בצורה נורמלית במדינת ישראל. אני שמח על כך שכולם הפנימו את הצורך לגלות סבלנות ולשתף פעולה למען המטרה המשותפת".

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button