פרסום עסקיםצפה בהכל

אמנות – ג'ני ציירת מצפון הארץ ציירת בסגנון ייחודי רק לה

ג'ני היא ציירת ישראלית עכשווית מודרנית, שמציירת בטכניקת שמן על בד. ג'ני היא מתגוררת כעט במעלות שבצפון הארץ, בת 39 , חברת אגודת הציירים בחיפה.

היום נדבר על אמנות בארץ, ציירים חדשים בישראל, והיום נציג את ג'ני ציירת ישראלית עכשווית שמציירת בטכניקת שמן על בד עם מקום אמנותי ייחודי משלה. היא גרה בצפון והיא אמא לבת היא אמנית וציירת בת 38 וחברה באיגוד הציירים והפסלים הישראלי של העיר חיפה. ג'ני שייכת לעולם האמנות מגיל צעיר היא ציירת מדהימה ומוכשרת מאוד. בראשית דרכה כאמנית היא התחילה את לימודיה בבצלאל במחלקה לאמנות אך לאחר שלוש שנים עזבה ועברה למסלול תולדות האמנות בחיפה שם סיימה את התואר בתולדות האמנות. האמנות והציור הם כל חייה.

בגיל צעיר כאשר רק התחילה את דרכה באמנות והציור, העבודה שלה הייתה מתנהלת באופן יותר אינטואיטיבי עם הבעה אישית אמנותית ייחודית יצירתית ומקורית. כאמנים וציירים רבים אחרים גם ג'ני עברה את בתקופה הכחולה, עם קצת או הרבה נגיעות סוריאליסטיות ובהמשך דרכה באמנות לאורך השנים פנתה יותר והתמקדה בסגנון הריאליזם המובהק. למראת זאת ועדיין לא הצליחה מיד להתנתק מהעבר וסימן או שארית כהד מעבודותיה הראשוניות הטעונות בהמון מטען רגשי ועולם פנימי קסום נשאר כאבק כוכבים שהמשיך להקסים. כאשר מתבוננים בציוריה הראשונים, קשה לומר שאלו ציורים של ילדה או נערה בת 15, היא יוצרת עולמות שלמים ששואפים את הצופה פנימה, עם אלמנטים רבים שמעבירים לצופה מסרים. העולמות הקסומים הללו אמנם דמיוניים נאיביים וקצת אפילו מופשטים אך לא מופשטים באופן מובהק כמו שהתרגלנו שאמנות המודרנית או הפוסט מודרנית שאנו מכירים היום מכל עבר מציע. האמנות של הציירת ג'ני אלו לא כתמים קווים או "קשקושים", אלו עולמות שלמים ייחודיים מעניינים שקל או קשה להתחבר אליהם וזו כבר שאלה מאוד אינטימית, הם לא מזמינים לטייל בהם אבל הסקרנות והרצון לבחון אותם תופס תאוצה בכל רגע כשמביטים בהם וככל שבוחנים אותם יותר כך קשה יותר להתנתק מהם ולחזור למציאות.

ג'ני ציירת מצפון הארץ ציירת בסגנון ייחודי רק לה ג'ני ציירת מצפון הארץ ציירת בסגנון ייחודי רק לה

לאחר מכן האמנות שלה קיבלה מפנה חדש כלומר החוצה, היא החלה לבחון את המציאות דרך עולמה הפנימי החוצה אך עדיין שאריות מן העולמות הקסומים הללו נותרו.בשנות ה 2000 המוקדמות היא מציגה תערוכות גמר בבצלאל בנושא של נסיעות ונדודים, ירושלים ותל אביב, אוטובוסים, אנשים, תחנות מרכזיות. החוויות שלה מן הנסיעות המרובות מהצפון למרכז לירושלים לתל אביב קיבלו ביטוי, אחרי כל המעברים האין סופיים הסיפורים הללו הפכו לאמנות. כמישהי שעלתה לארץ בגיל 8 היא רצתה לומר ש"למרות שאנו נמצאים כאן "בבית" בארץ ישראל עדיין אנו נודדים כל הזמן כלומר, ממשיכים לנדוד ולחפש את עצמינו". היא רצתה להביא לצופים את החוויה הזו של הנסיעות,הדחיסה ההמתנה, המעברים בין הערים הגדולות הנדודים, ולהראות את האנשים הללו דרך עיניה, את האנשים שנמצאים בדרכים.                                         ג'ני ציירת מצפון הארץ ציירת בסגנון ייחודי רק לה

אולי זו הסיבה שקשה להגדיר אותה באופן חד משמעי כאמנית ציירת ריאליסטית פשוטה עם כי הסגנון שלה עדיין נושא שאריות מן העולמות הדמיוניים מן העבר. פעמים רבות היא מציירת בסגנונות שונים לחלוטין, האמנות שלה בניגוד לאמנים רבים אחרים לא מתמקדת ולא נסגרת או מסתגרת בנושא וסגנון אחיד ייחודי אלא היא יוצרת ומסוגלת ליצור במגוון סגנונות. למעשה אפשר להגדיר אותה כווירטואוזית על שדה אמנותי שרוקדת בתנועות רכות ומבצעת תרגילים ומעברים בין סגנונות מרובים עד כי כך שקשה ופשוט אי אפשר לומר שאת הציורים הללו צייר אותו אדם! ישנה דעה רווחת כי אמן או צייר תמיד חייב ומחויב להיות בעל סגנון אחד אחיד שעל פיו אנו מזהים אותו לפחות כך אומרת דעת הכלל, זו הדעה הרווחת זה נחשב סטנדרטי וזה מה שהתרגלנו לקבל כטוב. אבל אנו לא שואלים מדוע.. וכאן היא באה ועומדת לפנינו ושואלת אותנו מדוע? "מדוע אתם כובלים אותי להיות אחידה ומזוהה? אינני כזאת.. אני נמצאת בהרבה מקומות.. ".

האמנות שלה מקבלת חיים חדשים כל פעם בכל מפנה חדש, היצירתיות שלה מתפרצת ממנה להרבה כוונים וקשה לעקוב אחריה, אולי פשוט לא הורגלנו, ואולי אנו פשוט מוגבלים מדי להבין? היא יכולה למשל להעתיק ציור קלאסי אבל אלמנט מסוים יראה לה משעמם מידי אז היא תוסיף אחד משלה, לא ביג דיל היינו אומרים אבל הינה יצירת אמנות קלאסית קיבלה מפנה חדש שהיא שלה. ג'ני הגיעה להראות לנו משהו שונה, היא והאמנות שלה מראים אותנו משהו שונה ואמיתי, היא שואפת לחופש תנועה. האמנות שלה לא צועקת היא מדברת באלגנטיות בשפה חזותית פשוטה. האמנות שלה שואפת לגעת בעולמות אציליים של עונג ושואפת לאידיאל גבוהה שלא באמת קיים, אולי המקום הזה נאיבי,סובייקטיבי, האידיאל שקיים רק במציאות מסוימת גבוהה של רעיונות או פנטזיות אבל בהחלט האמנות שלה משחררת אותם החוצה. היא נוגעת באידיאל המופשט שנמצא בין העולמות איפשהו בין העולם המציאותי הזה הלא מושלם לבין הרעיון שמתחיל ולא נגמר כמו באין סוף.

ג'ני ציירת מצפון הארץ ציירת בסגנון ייחודי רק לה

הציורים שלה מגוונים, הם סוחפים ומלהיבים את הנפש, ריבוי הסגנונות המתפרץ שלה מצביעה על עולם פנימי עשיר ויכולות טכניות מדהימות. זו אמנות גבוהה ללא כל ספק.

ג'ני ציירת מצפון הארץ ציירת בסגנון ייחודי רק לה
80X80 20,000 ש"ח

היא לא מרבה לדבר על או לתאר את עבודותיה, אבל מהתגובות שמענו ביקורות מהקהל והתפעלות רבה אנשים עברו מסע רוחני " ואו עברתי חוויה רוחנית אמתית עכשיו". כשראינו לראשונה את עבודותיה באתר למכירת עבודות באמנות ישראלית ישר חשבנו שיש לנו כאן מישהי א שיגרתית עם מחשבה עמוקה ממה שהורגלנו. האמנות שלה מתורבתת, זו אמנות מושקעת אמתית צחה, זו השפה הרוחנית שחסרה לרבים באמנות העכשווית, החוויה הרוחנית שאולי כבר שחכנו ממנה. יחד עם זאת האמנות של ג'ני טריקית היא לא מזמינה לא צועקת היא נשארת שקטנה. היא מעניקה לצופה את הדימוי ויחד עמו את החופש לחוש אותו באופן מאוד פרטי ואינטימי.

לאחרונה היא החלה לחקור את המציאות במפנה חדש,היא מציירת נופים וטבע. "אני חיה בהרים יש מסביבי נוף מאוד יפה והמון טבע, כל יום אני רואה המון יופי וחבל לי שהוא פשוט יעלם, אני כאילו מנסה לתפוס את הרגעים האידיאליים הללו של היופי הזה, אני בטוחה שיש המון אנשים שרואים את זה גם ונדהמים כמוני, כל הטבע הזה והנופים המרהיבים הללו והאור שמשחק בפנים, חבל לי שזה יעלם כאילו בא לי פתאום לעמוד פה ולעצור את הזמן".

ג'ני ציירת מצפון הארץ ציירת בסגנון ייחודי רק לה

את הציורים ניתן להזמין גם לבית או לעסק, היא מציירת גם לפי הזמנה

ליצירת קשר 0504800035

 דף הפייסבוק

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך: 

פעילויות חורף לגיל הרך – ליהנות עם הקטנטנים גם בבית סגור

מזלות לפי חודשים – מה התאריכים ומה כל מזל אומר עליכם

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button